شکست حمایتی (Breakdown) چیست؟

شکست حمایتی (Breakdown) چیست؟

ساخت وبلاگ

امکانات وب

شکست حمایتی (Breakdown) چیست؟

در مورد حمایت در تحلیل تکنیکال اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده و به شکست حمایتی در تحلیل تکنیکال نگاه می کنیم و نحوه معامله شکست را به شما آموزش می دهیم تا در این شرایط بتوانید با معامله، سود زیادی کسب کنید. بازار ارزهای دیجیتال نوسانات قیمت زیادی را تجربه می کند و شما می توانید از این نوسانات سود زیادی کسب کنید. برای این کار، باید تحلیل تکنیکال را بدانید تا با تحلیل وضعیت ارزهای دیجیتال، بهترین استدلال برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را شناسایی کنید. البته توجه داشته باشید که عوامل زیادی بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر می گذارند که باید آنها را نیز رصد کنید.

تحلیل تکنیکال روشی برای پیش‌بینی روند بازار بر اساس نمودارهای قیمت در یک بازه زمانی مشخص است. نمودارهای قیمت، اطلاعات زیادی از بازار را در اختیار معامله گران قرار می دهند و با استخراج آمار و ارقام مختلف می توانید نتایج موثری بگیرید. پشتیبانی در تحلیل تکنیکال یکی از پرکاربردترین مفاهیمی است که می توانید با شناسایی این ناحیه در نمودار قیمت در معاملات خود انجام دهید. 

منظور از ناحیه حمایتی چیست؟

منظور از ناحیه حمایتی چیست؟

ناحیه حمایتی در نمودار قیمت ارز دیجیتال محدوده ای است که قیمت ارز دیجیتال پس از رسیدن به آن افزایش می یابد. همچنین حمایت خطی وجود دارد که از چندین طبقه قیمت در یک بازه زمانی مشخص عبور می کند و همه این خطوط در یک جهت قرار دارند. از نظر تکنیکالی این خط به گونه ای است که در این حوزه، قیمت ارز دیجیتال به این خط واکنش مثبت نشان می دهد و روند نزولی به یک روند صعودی تبدیل می شود. 

به همین دلیل، تحلیلگران و معامله گران حرفه ای معتقدند که نماد در آینده نیز همین واکنش مثبت را به این خط حمایتی نشان خواهد داد. بنابراین می توانید با شناسایی منطقه حمایتی در نمودار قیمت ارز دیجیتال، معاملات خود را انجام دهید و سود زیادی کسب کنید. در مقابل منطقه حمایت، مقاومتی در قیمت ارز دیجیتال وجود دارد.

شکست حمایتی در تحلیل تکنیکال چیست؟

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستید، احتمالاً نام Breakdown در تحلیل تکنیکال را شنیده اید و می خواهید اطلاعاتی در مورد این مفهوم به دست آورید. اینگونه می‌توان گفت که شکست حمایتی در تحلیل تکنیکال یک حرکت نزولی در قیمت ارز دیجیتال است که معمولاً از سطح حمایت شناسایی‌ شده عبور می‌کند و معامله‌گران را برای کاهش بیشتر هشدار می‌دهد. قیمت ارز دیجیتال Breakdown عمدتاً در حجم معاملات سنگین رخ می دهد و حرکت کاهشی در زمان سریع و در مقدار یا حجم معاملات شدید است.

جالب توجه است، معامله گرانی که از ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند اندیکاتورها و الگوهای قیمت ارز دیجیتال استفاده می کنند، می توانند شکست حمایتی را تشخیص دهند. علاوه بر این، معامله‌گران می‌توانند با کشیدن خطوط روند روی نموداری که چندین نقطه شکست را به هم متصل می‌کند، نقاطی را پیدا کنند که احتمال شکسته شدن قیمت وجود دارد. هنگامی که یک ارز دیجیتال برای اولین بار وارد این نوع شکست می شود، معامله گران باید از طریق چندین شاخص دیگر به دنبال تایید باشند تا از جعلی نبودن حرکت قیمت اطمینان حاصل کنند.

روش معامله در شکست حمایتی 

روش معامله در شکست حمایتی

معامله گران باید زمانی که قیمت ارز دیجیتال شروع به شکسته شدن و کاهش از سطح حمایتی کرد، ارزهای دیجیتال خود را بفروشند. برای انجام این کار، باید یک سفارش استاپ لیمیت درست در زیر شکست حمایتی قرار دهید. به محض شکسته شدن قیمت، احتمال ادامه کاهش قیمت وجود دارد، زیرا سفارشات حد ضرر شروع به هشدار می کنند و فشار فروش زیادی از سوی معامله گران وجود خواهد داشت. علاوه بر این، معامله گران می توانند برای ورود به بازار منتظر بازگشت باشند. آنها می توانند در نقطه ای که قیمت شروع به کاهش می کند، سفارش ایجاد کنند؛ یعنی محدوده ای که اکنون به سطح مقاومت تبدیل شده است.

ورود به معاملات ارز دیجیتال در حین برگشت قیمت احتمالاً نتایج خوبی در هنگام تلاش برای استفاده از شکست حمایتی اولیه به همراه خواهد داشت. تنها مشکل این است که قیمت ارز دیجیتال ممکن است هرگز به قیمت محدوده سفارش معامله گر باز نگردد. در موقعیت فروش، معامله‌گران می‌توانند از اندیکاتورهای دنبال‌کننده روند مانند مبدا متحرک برای شناسایی نقطه شکست استفاده کنند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات مفیدی در مورد Breakdown به شما ارائه دهیم که برا شما کاربردی باشد. ما در مورد شکست حمایتی در تحلیل تکنیکال اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم و Breakdown را در تحلیل تکنیکال بررسی می کنیم و نحوه معامله در این منطقه را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید با معامله در این موقعیت سود زیادی به دست آورید. همانطور که گفتیم، منطقه حمایتی در تحلیل تکنیکال یک حرکت نزولی در قیمت ارز دیجیتال است که معمولاً از سطح حمایت شناسایی شده عبور می کند و به معامله گران درباره کاهش بیشتر قیمت ارز دیجیتال هشدار می دهد.

بازار های مالی ...
ما را در سایت بازار های مالی دنبال می کنید

برچسب : دوره دکس تریدینگ, آموزش ارز دیجیتال, اتریوم, بیت کوین, نویسنده : علی محمدی پور بازدید : 56 تاريخ : يکشنبه 19 شهريور 1402 ساعت: 17:56

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :